przedszkole niepubliczne warszawa Targówek

MAGDALENA MILCZEWSKA
DYREKTOR

Jestem nauczycielką mianowaną oraz trenerką. Ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku edukacja początkowa z reedukacją. Ukończyłam kurs zarządzania oświatą. Aktualnie piszę pracę doktorską na temat wspierania refleksyjności nauczycieli wychowania przedszkolnego.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy jako nauczyciel wychowania przedszkolnego. Kierowałam projektami i programami o zasięgu ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Pomaga mi w tym doświadczenie, które zdobyłam jako instruktor harcerski.

Uczestniczyłam w wielu projektach w ramach programu Erasmus+, co umożliwiło zdobycie szerokiej wiedzy i doświadczeń z zakresu edukacji przedszkolnej.

Obserwowałam, jak wygląda wychowanie i edukacja przedszkolna w Finlandii, Estonii, na Islandii, we Włoszech, Hiszpanii, Belgii, Francji, Turcji i na Łotwie.

Współtworzyłam również koncepcję Warszawskiego Centrum Edukacji Przyrodniczej i Rekreacji „Folwark Bródno”, w ramach którego działa Zielone Przedszkole.
Jestem autorką wielu artykułów z zakresu wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej. Prowadzę szkolenia dla nauczycieli oraz studentów pedagogiki, szczególnie z zakresu edukacji matematycznej, metod aktywizujących, w tym metody projektów badawczych. Zdobyłam nagrodę Burmistrza Dzielnicy Warszaw Targówek za wybitne osiągnięcia w pracy na rzecz oświaty warszawskiej.

Prywatnie jestem mamą dwóch córek: Julii i Hani.

AGATA OSTROWSKA - CIĄPAŁA
NAUCZYCIEL

Ukończyłam studia magisterskie z zakresu pracy społeczno-wychowawczej z dzieckiem i rodziną oraz licencjackie z zakresu pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Przez ostatnie dwa lata byłam nauczycielką grupy trzy- i czterolatków. Pracuję przede wszystkim projektami. W ostatnim roku koordynowałam działania w międzynarodowym projekcie promującym czytelnictwo. Prowadziłam autorskie warsztaty artystyczne dla dzieci w różnym wieku. Lubię aktywnie spędzać czas wolny, a moją największą pasją są podróże i różnorodne działania plastyczne.

Pracując z dziećmi, staram się rozwijać ich naturalną otwartość i ciekawość otaczającego świata. Podążam za nimi i nie narzucam im jedynego właściwego sposobu działania – stawiam na samodzielność. Podchodzę do każdego dziecka indywidualnie, starając się dopasować moje działania edukacyjne do jego potrzeb.

Praca z dziećmi stawia przede mną codziennie nowe wyzwania. Dołożę wszelkich starań, aby czas spędzony w Zielonym Przedszkolu był dla dzieci niezwykłą intelektualną i emocjonalną przygodą.

JOANNA PISARKIEWICZ
NAUCZYCIEL

Jestem absolwentką Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyłam tam studia licencjackie na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna oraz studia magisterskie na kierunku edukacja integracyjna i włączająca. Aktualnie jestem również studentką Psychologii na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie na specjalności Wspieranie rozwoju i kształcenia. W ramach studiów uczestniczyłam w projekcie Dobra praktyka kluczem do profesjonalizmu w edukacji. Dzięki niemu poznałam w teorii i w praktyce pracę metodą projektów badawczych. Pochodzę z małej wsi na Północnym Mazowszu, położonej wśród rzek i lasów, gdzie moi rodzice prowadzą własne gospodarstwo. Od zawsze więc miałam kontakt ze zwierzętami oraz z przyrodą. Jako najstarsza z piątki rodzeństwa, już od najmłodszych lat uczyłam się odpowiedzialności, szacunku i troski o drugiego człowieka oraz nawiązywania kontaktu z najmłodszymi. Każdą wolną chwilę staram się spędzać aktywnie - biegam, jeżdżę na rolkach, poznaję nowe miejsca, maluję. Zielone Przedszkole jest więc dla mnie miejscem, gdzie spotykają się moje pasje - praca z najmłodszymi, kontakt z naturą oraz aktywne działanie i rozwijanie własnych zainteresowań.

POONAM CHAUHAN
LEKTOR

I am Dr. Poonam Chauhan from India. I am a well-educated, motivated, cheerful teacher who can be dynamic whenever needed! On top of that, I am also confident and hard working. I used to play football and cricket for the national team of India. The qualities that I think are most useful when working with kids are good communication skills, respect for diversity and flexibility.

WERONIKA KURTYCZ
LEKTOR

Raising and teaching children is the biggest challenge there is. And yet I am so glad that I get to be doing both at Zielone Przedszkole, a magical place, where nature, teachers and our little ones can be together and work together.

I have been teaching children for as long as I recall. In high school, I helped younger student brush up their English and German. I am a graduate of the University of Warsaw. For ten years I have been working as a foreign language teacher with children, teenagers and adults from all over the world. I am deeply interested in alternative teaching methods. The Montessori Method has a special place in my heart. I participate in educational conferences organised by the Polish Montessori Institute. Attachment parenting, Non-Violent Communication and forest kindergartners are my biggest inspirations.

I am responsible for English at Zielone Przedszkole. My main goals are to develop attentive listening skills, cultural and linguistic awareness, and interest in English for future language study, as well as to teach basic words and phrases. Moreover, I am also a consultant for the Montessori Method in our kindergarten. I am also a happy mum of two, my son Tadzio (6) and daughter Basia (3). Both my husband and I try to forge a close relationship with our children, we spend much time together as a family, we do sports, play board games and so on. And as for my late evenings, I sew clothes, watch films and read.

ANNA KUK – NOWAKOWSKA
NAUCZYCIEL

Jestem absolwentką magisterskich studiów na Akademii Pedagogiki Specjalnej na kierunku Terapia Pedagogiczna. Ukończyłam również studia podyplomowe na dwóch kierunkach: Elementarnej pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej z terapią pedagogiczną oraz Organizacja i zarządzanie placówkami oświatowymi. Wzbogacałam również swoją wiedzę i umiejętności biorąc aktywny udział w wielu kursach, warsztatach, szkoleniach czy konferencjach. Zdarzyło mi się również uczyć przyszłych nauczycieli prowadząc przedmiot na wyższej uczelni im. Bogdana Jańskiego w Warszawie. Prywatnie jestem bardzo szczęśliwą osobą, która uwielbia podróże, realizuje swoje pasje i delektuje się czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi. Interesuję się zdrowym odżywianiem-kuchnią wolną od cukru, dziecięcym designem oraz wszelkimi plastycznymi działaniami. Najbardziej lubię tworzyć coś nowego z zapomnianych i pozornie niepotrzebnych rzeczy i oglądać seriale na które warto zmarnować czas. Ostatnio odkrywam na nowo "Małego Księcia". Jestem nauczycielką z wyboru i powołania. Nawet urodziny obchodzę 1 września.

JUSTYNA DZIEWULSKA

Ukończyłam studia pedagogiczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Specjalizuję się w pedagogice przedszkolnej i rewalidacyjnej. Dotychczas pracowałam z grupą mieszaną wiekowo. Obserwacja dzieci w tak zróżnicowanym wieku, zachęciała mnie do zagłębiania się w pedagogikę Marii Montessori. Działania usprawniające wzbogacałam asystując w zajęciach indywidualnych z dziećmi z zaburzeniami w rozwoju. Ukończyłam liczne kursy pomagające wspierać rozwój małego dziecka m.in. kurs języka migowego, metodę W. Sherborne, sensoplastykę, terapię ręki, techniki dramowe i inne.

Pracując z dziećmi staram się stworzyć im przestrzeń do działania, aby same mogły odkrywać otaczający je świat. Praca w Zielonym Przedszkolu stanowi dla mnie wyzwanie, jednocześnie otwiera mi nowy obszar do realizacji swoich niezliczonych pasji i pomysłów, które bywają czasem szalone.

Prywatnie jestem mamą Igi, która jest dla mnie inspiracją w życiu osobistym, jak również w pracy zawodowej. Moją pasją jest samodzielne tworzenie pomocy dydaktycznych dla dzieci, a moja córka zawsze jest pierwszym testerem.